Okna skrojone na miarę

Wymiana okien nie jest niczym niezwykłym. Jest to konieczność, szczególnie w sytuacji, kiedy te poprzednie uległy uszkodzeniu i już nie spełniają dobrze swojej funkcji. Z drugiej strony należy jeszcze zwrócić uwagę na fakt, że okna są montowane nie tylko w domach, ale także w różnych halach, fabrykach czy biurach. Specyfika takich miejsc wymaga od producenta zastosowania odpowiednich mechanizmów i najwyższej jakości surowców, które zagwarantują im odpowiednią trwałość, funkcjonalność i szczelność.

Można tu podać kilka przykładów. W domach jednorodzinnych ciekawym rozwiązaniem, np. do kuchni, są okna przesuwne. Dzięki temu, że nie otwierają się w tradycyjny sposób, nie zajmują dużo miejsca. Jednocześnie oferują doskonałą szczelność oraz bezpieczeństwo. Dodatkowo jest to wyjątkowo komfortowe rozwiązanie, dzięki któremu można wprowadzić do kuchni odrobinę innowacyjności.

Producenci okien nie zapomnieli jednocześnie o potrzebach rodziców małych dzieci, którzy boją się o bezpieczeństwo. Jak wiadomo maluchy lubią samodzielnie otwierać okna, co stwarza duże ryzyko, że mogą przez nie wypaść. Na szczęście na rynku można już znaleźć modele wyposażone w nowoczesne zabezpieczenia i posiadające specjalny kluczyk, który pozwala na otwarcie okna. Jeżeli go nie posiadamy, szansa na przypadkowe otwarcie okna jest praktycznie zerowa. Podnosimy w ten sposób nie tylko bezpieczeństwo maluchów, ale także zapewniamy sobie cenny spokój. Nowoczesne okna posiadają liczne atesty i ich producenci przywiązują ogromną uwagę do parametrów technicznych, co gwarantuje ich doskonałą szczelność. Dzięki niej uniemożliwione jest przedostawanie się do wnętrza owadów, w szczególności os oraz komarów, które mogą być zagrożeniem dla bardzo małych dzieci i alergików. Bezpieczeństwo jak widać może mieć wiele twarzy, trzeba tylko umieć wybrać okna dostosowane do indywidualnych potrzeb i wymagań.

Również biura oraz różne firmy mogą liczyć na ciekawe rozwiązania. Tu często problemem jest utrudniony dostęp do klamki, jak i szeroko otwarte okno, które może zakłócać pracę. Ten problem rozwiązuje umiejscowienie klamki w innym miejscu, jej wygodniejsza rączka, która sprawia, że łatwiej jest przejść w tryb uchylny okna.

Jak pokazują powyższe przykłady, okna mogą dziś mieć mnóstwo zalet i dodatkowych funkcji. Warto więc uzgodnić ich wybór ze specjalistą, a przede wszystkim kupować je od renomowanych producentów, bo chińskie podróbki nawet w połowie nie spełnią swojej roli.